TÜBİTAK 2224-B Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği Programı! Başvurular Her Ay Alınmaktadır

Türkiye’de gerçekleştirilecek ulusal, uluslararası katılımlı veya uluslararası kongre, konferans ve sempozyumlara katılacak ve etkinlikte bildiri/poster sunumu yapacak olan genç araştırmacıların (35 yaş ve altı) yol, konaklama ve etkinlik katılım ücreti için kısmi destek sağlanır.

Çalıştay ve kolokyumlara katılım desteği verilmez.

Destek Miktarı ve Ödeme Şekli

Yol, konaklama ve katılım ücreti toplam destek üst limiti 750 TL’dir.

Destek Kalemlerine göre üst limitler:

Konaklama ve katılım ücreti : Limiti aşmamak kaydıyla belgelenen tutar kadar

Yol gideri:

  • İki il arası mesafe tek yön 100 km ve altında kalan iller için gidiş dönüş ücreti 30 TL
  • İki il arası mesafe tek yön 100 km üzeri olan iller için gidiş dönüş toplam km başına 0,14 TL*

* Yol gideri için, şehiriçi ulaşım da dahil olmak üzere başka bir ödeme yapılmaz. Km hesabı için Karayolları İller Arası Mesafe Cetveli esas alınır.

Etkinliğin yapıldığı ilçenin/merkez ilçenin belediye sınırları içerisinden etkinliğe katılanlara sadece katılım ücreti ödenir.

Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği, tüm harcama belgelerinin BİDEB’e gönderilmesinden sonra kişinin kendi adına açılmış banka hesabına ödenir.

Başvuru Tarihleri

  • Her ay başvuru alınmaktadır. İlgili ayın son başvuru tarihi o ayın son cuma günüdür.
  • Başvuruların en geç etkinliğin düzenlendiği aydan bir önceki ayın son cuma gününe kadar yapılması gerekmektedir (Daha önceki aylar yapılabilir).
  • İmzalanmış başvuru formunun başvuru yapılan ayın son cumasından sonraki ilk Salı gününe kadar TÜBİTAK BİDEB adresine iletilmiş olması gerekmektedir.
  • ÖNEMLİ NOT: Başvuru koşullarından herhangi birini sağlamayan, eksik veya yanlış belge ile yapılan, son belge gönderim tarihine kadar imzalı başvuru formu gönderilmeyen veya faksla yapılan başvurular kabul edilmez.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.