×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

BeeJet Hızlandırma Programı, Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından şirketleşmek isteyen teknoloji odaklı iş fikri olan girişimci adayları için geliştirilmiş bir hızlandırma programıdır. Program, uzman bir mentör ile eşleştirilen girişimcilerin eğitimlerle iş fikirlerini doğrulamalarını ve yatırımcı sunumuna hazır hale gelmelerini amaçlamaktadır. BeeJet Hızlandırma Programı 2017 yılında açılmış olup, her yıl çağrıları açılmaktadır.

Yaklaşık dört hafta süren program sonunda akademisyenlerden, uzmanlardan ve yatırımcılardan oluşan bir jüri ile girişimcilerin iş planları değerlendirilmektedir.

Program süresince mentörlük desteği verilmekte olup, girişimcilerin iş planları doğrulanmaktadır. Aynı zamanda konusunda uzman kişilerden Triz, Design Thinking, Proje Yazımı veFikri Mülkiyet Hakları vb. konularda eğitimler verilmekte olup daha önce destek almış bir girişimci ile deneyim paylaşımı etkinliği düzenlenmektedir.

Program sonunda girişimciler yatırımcı sunumlarını gerçekleştirmekte ve başarılı iş planları seçilmektedir. Ayrıca programı başarıyla tamamlayan girişimci adaylarının KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı üzerinden şirketleşmelerine destek verilmektedir.

Girişimci adaylarına verilen destekler aşağıda belirtilmiştir:

  • Birinciye bir yıl boyunca ücretsiz Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesinde ofis tahsisi (Bu destek şirketleşme sürecinden sonra verilmektedir)
  • İkinciye ücretsiz Ar-Ge projesi yazımı desteği
  • Üçüncüye Fikri ve Sinai Haklar desteği
  • KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı ile 750.000 TL’ye Kadar Hibe Kazanma Fırsatı (Programı başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı’na yönlendirilmektedir)

BeeVenture Kuluçka Merkezi web sitesine erişmek için tıklayınız.