×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonundaki Sosyal Sorumluluk Platformu, yeni döneminde kitle fonlaması modeli ile çalışarak dijital ortamda, kamu güvencesi ile tarafları buluşturuyor.

Sosyal sorumluluk projelerine destek arayan sivil toplum kuruluşları, bireyler ve işletmelerle bu projeleri desteklemek isteyen paydaşları 2016 yılından beri kamu güvencesi ile bir araya getiren Sosyal Sorumluluk Platformu, yeni döneminde proje başvurularını almaya başladı. Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonundaki yenilikçi bir platform olan Sosyal Sorumluluk Platformu, yeni döneminde, ödüle dayalı, yeni nesil bir kitle fonlama platformu olarak faaliyete geçiyor.

Bu kapsamda, Ankara Kalkınma Ajansı ve operasyonel işlerin yürütülmesinde kitle fonlaması alanında tecrübe sahibi fonbulucu arasında bir iş birliği protokolü imzalandı. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik ve fonbulucu Genel Müdürü Hakan Yıldız tarafından imzalanan protokol kapsamında, fonbulucu’nun ödül bazlı kitle fonlaması (reward based crowdfunding) sistem altyapısı platforma entegre edildi.

Kamuda bir sosyal yenilik örneği olan yeni nesil kitle fonlama platformu ile:

  • Sosyal sorumluluk projelerinin finansmana erişimi kolaylaştırılacak,
  • Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odağında projeler desteklenebilecek,
  • Kamu güvencesiyle toplumsal dayanışma güçlendirilecek,
  • Sosyal Sorumluluk Projelerinin ulusal ve uluslararası görünürlükleri artırılacak,
  • Şeffaf, hesap verilebilir bir sistem yürütülecektir.

Ankara Kalkınma Ajansı, söz konusu iş birliği ile sosyal sermayeyi güçlendirerek sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeyi ve daha güzel yarınlar için dayanışma kültürünü toplumda kamu güvencesiyle geliştirmeyi hedefliyor.

İmzalanan sözleşme kapsamında, Sosyal Sorumluluk Platformunun yeni yapısıyla, daha fazla sosyal sorumluluk projesinin fonlanarak hayata geçirilmesi ve iktisadi kalkınmanın hem bölgesel hem de ulusal açıdan güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Ankara’nın Dayanışma Platformu

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmaya destek olacak sosyal fayda içeren projeler ile Sosyal Sorumluluk Platformuna başvuru yapabilmektedir. Başvurusu kabul edilen projeler, platform üzerinden yayınlanmaya hak kazanacaktır. Proje sahipleri, projeleri için gereken finansal kaynağı ödül bazlı kitle fonlama modeli ile destekçilerinden toplayabileceklerdir.

Platformun işleyişi ve başvuru yapılabilecek proje konuları ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilir. Platform ile ilgili sorular info@sosyalsorumluluk.org.tr adresine e-posta gönderilebilecektir.

Sosyal Sorumluluk Platformu web sitesine erişmek için lütfen tıklayınız.