×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen 5’inci Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması başvuruları, 3 Şubat – 30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapıldı. Üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya, 12’si yurt dışından olmak üzere toplam 336 takımın başvurusu kabul edildi.

Takımlar tarafından sunulan kavramsal tasarım raporları, Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirildi ve 70 puan ve üzeri alan 8’i yurt dışından 200 takım başarılı bulunarak 8.000 TL İHA geliştirme desteği almaya hak kazandı. Kavramsal tasarım raporu başarılı bulunan takımların, belirtilen tarihler arasında, Detaylı Tasarım Raporlarını başvuru sistemine yüklemesi gerekmektedir.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 15-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada her bir kategoride birincilere 30.000 TL, ikincilere 20.000 TL ve üçüncülere 15.000 TL ödül verilecektir. Ayrıca her bir kategoride TUSAŞ Özel Ödülü 12.000 TL ve staj ödülü verilecektir.

Kavramsal tasarım raporu başarılı bulunan takımlar için tıklayınız.

Duyurunun yayınlandığı web sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız.