×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

TÜBİTAK, Avrupa Komisyonu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile 7 Haziran 2018 tarihinde Ankara’da; 8 Haziran 2018 tarihinde İstanbul’da “Ufuk2020 Marie Sklodowska-Curie 2018-2019-2020 Çağrıları Konferansı” düzenleyecektir.

Avrupa Birliği Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı Ufuk2020 Programı kapsamında yer alan Marie Skłodowska-Curie Alanı (MSCA), araştırmacıları yeni bilgi ve uluslararası/sektörlerarası becerilerle donatarak onları geleceğin nitelikli araştırmacıları haline getirerek, mükemmel araştırmalara, iş olanaklarına, büyümeye ve yatırıma katkıda bulunmaktadır.  Alan bu anlamda toplumsal sorunlara da çözümler aramaktadır.

Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek konferanslar boyunca, MSCA’nın Avrupa Araştırma Alanı’na katkısı, gelecek hedefleri ve 2018-2019-2020 yıllarında açılacak proje önerisi çağrıları hakkında detaylı bilgiler sunulacaktır.

Konferanslarda, Avrupa Komisyonu temsilcisi Dr. Stijn Delaure tarafından MSCA Bireysel Bursları (IF); Yenilikçi Eğitim Ağları (ITN); Araştırma-Yenilikçilik Değişim Programı (RISE);Burslara Katkı Fonu (COFUND) çağrıları hakkında sunumlar yapılacaktır.

Avrupa Komisyonu tarafından açılan MSCA Bireysel Burslar (IF) çağrısı 12 Eylül 2018 tarihine kadar başvuruları kabul edeceğinden, konferanslarda proje hazırlama/sunma, dikkat edilecek hususlar, hakem ve bursiyer deneyimleri oturumlarına özel olarak yer verilecektir. Böylece araştırmalarının bir bölümünü (12-24 ay arası) yurtdışında (Avrupa’da ya da Avrupa dışında) geçirmek isteyen veya yurtdışından Türkiye’ye yeni gelmiş/gelmeyi düşünen araştırmacılar ile kurumlarına nitelikli araştırmacı davet etmek isteyen akademi/sanayi kuruluşu temsilcileri MSCA çağrılarından, TÜBİTAK Proje Öndeğerlendirme Desteğinden ve MSCA Ulusal İrtibat Noktasının sunduğu hizmetlerden nasıl faydalanabilecekleri hakkında etraflıca bilgilendirilecektir.
Notlar:
Konferans programına ulaşmak için tıklayınız.

Etkinliklere katılım ücretsiz olup, katılım öncesinde web sitesi üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir. (Lütfen kayıt olmak için  tıklayınız.)

Konferansın tüm oturumları İngilizce gerçekleştirilecek olup, etkinlik salonunda tercüme imkanı bulunmamaktadır. Etkinlik sonrası tüm sunumlar yayınlanacaktır.

Ankara Konferansı’nın gerçekleşeceği adres (7 Haziran 2018): Ortadoğu Teknik Üniversitesi Dumlupınar Bulvarı No:1 Ankara – ODTÜ Kültür Kongre Merkezi – A Salonu

İstanbul Konferansı’nın gerçekleşeceği adres (8 Haziran 2018): İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Maslak İstanbul – İTÜ Süleyman Demiral Kültür Merkezi

Duyurunun yapıldığı TÜBİTAK web sayfasına erişmek için tıklayınız.