×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

TÜBİTAK’ın finansal destek sağladığı Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu (European Molecular Biology Organisation-EMBO) Yerleşim Desteği Programı’na yaşam bilimleri alanında faaliyet gösteren genç bilim insanları başvurabilir.

Başvurular için son tarih 16 Nisan 2018!

EMBO Yerleşim Desteği Programı, Türkiye, Estonya, Litvanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz’in bir araya gelerek, yaşam bilimleri alanında genç araştırmacıların ülkelerine dönerek, araştırma faaliyetlerine kendi laboratuvarlarında devam etmelerini sağlayan, finansal desteğin bu ülkeler tarafından karşılandığı EMBO ile ortaklaşa verilen bir destek programıdır.

Destek miktarı 3 ila 5 yıl süreyle 50.000€/ yıl olup, desteği almaya hak kazanan araştırmacılar aynı zamanda EMBO’nun Genç Araştırmacı ödülüne ait tüm ayrıcalıkları elde eder. Türkiye’den EMBO Yerleşim Desteği alan araştırmacılara destek tutarı TÜBİTAK tarafından sağlanmakta olup, şu ana kadar 29 araştırmacıya yaklaşık 5 Milyon Avro toplam destek verildi.

Başvuru için araştırmacılarda aranan koşullar:

  • Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Litvanya, Portekiz veya Polonya’da bulunan herhangi bir üniversite ya da enstitü kadrosunda tam-zamanlı grup lideri olarak yer alıyor ya da bursun başlayacağı tarihte yer alacak olmak. Başvuru sahibi bu ülkelerden birinde enstitü veya üniversite grup lideri pozisyonunda ise, başvurusu sırasında bu ülkelerde iki yıldan az bir süredir ikâmet ediyor olması gerekir. 
  • Başvuru tarihinden itibaren geriye doğru 4 yılın en az 2 yılında kesintisiz olarak yurtdışında ikâmet etmiş olmak.
  • Başvuru tarihinde, doktora mezuniyet tarihinden 9 yıldan az bir süre geçmiş olması.

Önemli Bilgiler:

EMBO Yerleşim Desteği Programı’na başvuruhttp://www.embo.org/funding-awards/installation-grants/apply ve programla ilgili bilgilere http://www.embo.org/funding-awards/installation-grants bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Duyurunun yayınlandığı TÜBİTAK web sayfasına ulaşmak için tıklayınız.