×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

EMBO Yerleşim Desteği Programı, Türkiye, Hırvatistan, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz’in bir araya gelerek, yaşam bilimleri alanında genç araştırmacıların ülkelerine dönerek, araştırma faaliyetlerine kendi laboratuvarlarını kurarak devam etmelerini sağlayan bir destek programıdır.

Destek miktarı 3 ila 5 yıl süreyle 50.000€/yıl olup, desteği almaya hak kazanan araştırmacılar aynı zamanda EMBO’nun Genç Araştırmacı ödülüne ait tüm ayrıcalıkları elde etmektedirler. Türkiye’den şu ana kadar 23 araştırmacımız bu desteği almaya hak kazanmıştır.

Başvuru için araştırmacılarda aranan koşullar:

  • Mükemmel bir yayın düzeyi
  • Son başvuru tarihi itibarıyla, başvuruda bulunacak ülkede bir araştırma enstitüsü veya üniversitenin tam-zamanlı çalışanı olmak; ya da son iki yılda bu ülkede bir laboratuvar kurmuş olmak (iki yılın sayımı, başvuru yapılacak yılın 1 Ocak tarihinden itibaren başlar).
  • Başvuru tarihinden önce, 4 yıl içinde, başvuruda bulunulan ülke dışında üst üste en az iki yıl çalışmış olmak.

EMBO Yerleşim Desteği Programı’na başvuru http://www.embo.org/funding-awards/installation-grants/apply ve programla ilgili bilgilere http://www.embo.org/funding-awards/installation-grants bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili programının TÜBİTAK duyuru sayfası için tıklayınız.