×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Program kapsamında, Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında yurt içinde düzenlenen kongre, konferans, sempozyum vb. bilimsel etkinliklere katılım için destek verilecektir.

Yurt içindeki bilimsel etkinliklere katılmak isteyen 35 yaşını aşmamış genç araştırmacılara ya da lisans veya yüksek lisans öğrenimi gören öğrencilere yol, konaklama ve etkinlik katılım ücreti için destek sağlanır

Destek Miktarı ve Ödeme Şekli

Yol, konaklama ve katılım ücreti toplam destek üst limiti 750 TL’dir.

Destek Kalemlerine göre üst limitler:

Konaklama ve katılım ücreti : Limiti aşmamak kaydıyla belgelenen tutar kadar

Yol gideri:

  • İki il arası mesafe tek yön 100 km ve altında kalan iller için gidiş dönüş ücreti 30 TL
  • İki il arası mesafe tek yön 100 km üzeri olan iller için gidiş dönüş toplam km başına 0,14 TL*

* Yol gideri için, şehiriçi ulaşım da dahil olmak üzere başka bir ödeme yapılmaz. Km hesabı için Karayolları İller Arası Mesafe Cetveli esas alınır.

Etkinliğin yapıldığı ilçenin/merkez ilçenin belediye sınırları içerisinden etkinliğe katılanlara sadece katılım ücreti ödenir.

Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği, tüm harcama belgelerinin BİDEB’e gönderilmesinden sonra kişinin kendi adına açılmış banka hesabına ödenir.

Başvurulan etkinlik kapsamında başka bir kurum/kuruluştan yol, konaklama ve etkinlik katılım ücreti için destek alınması durumunda TÜBİTAK desteğinden ilgili tutarlar düşülür.

Başvuru Tarihleri

Başvuru bir yılda en çok 4 dönem halinde alınır. Başvuruların, etkinliğin düzenleneceği aydan en geç bir önceki başvuru döneminde yapılması gerekmektedir. Başvuru döneminin bulunduğu ay içerisinde düzenlenecek veya öncesinde düzenlenmiş, geçmiş bir etkinlik için başvuru yapılamaz.

Başvuru Dönemi Açılış Tarihi Kapanış Tarihi Sonuç Açıklama
1. Dönem  15 Ocak 2018 31 Ocak 2018 Nisan 2018
2. Dönem 2 Nisan 2018 30 Nisan 2018 Temmuz 2018
3. Dönem 2 Temmuz 2018 31 Temmuz 2018 Ekim 2018
4. Dönem 1 Ekim 2018 31 Ekim 2018 Ocak 2019

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.