×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

28 Nisan Günü JW Marriot Hotel’de Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin de katıldığı “Teknoloji Transfer Ofisleri Uluslararası Konferansı” gerçekleştirildi. Rekabetçi Sektörler Programı tarafından desteklenen Gaziantep Teknopark, Erciyes Teknopark ve Fırat Teknokent’in sponsorluğunda yapılan etkinlikte konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dünyanın her döneminde en önemli gücün bilgi olduğunu ve bilgiye odaklanan toplumların önemli farklar oluşturduğunu söyledi.

Üniversitelerin uzun yıllar sadece bilime odaklandığını belirten Işık, bu bilimin insanlığın faydasına bir ürüne dönüştürme noktasında adım atılamadığını söyledi. Bir tarafta üniversitelerin bilgi üretmek için uğraştığına bir tarafta da güçlü bir sanayinin olduğuna dikkati çeken Işık, şöyle konuştu:

“Türkiye artık geleneksel olarak güçlü olduğu tüm sektörlerde katma değeri yüksek ürünlere geçmek durumunda. Bunun da yolu üniversitelerle sanayinin işbirliği yapmasıyla olur. Biz de üniversitelerle sanayi birbirinden çok kopuk çalışmış ama son yıllarda sanayimiz, üniversitelerle sıkı bir işbirliğine girdi. “

Programa Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı Bela SZOMBATI de katıldı.