×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

46 ülkeden 10 binin üzerinde üyesi bulunan global girişimcilik ağı Entrepreneurs Organization (EO)’ın öğrenci girişimcilere yönelik düzenlediği GSEA yarışmasına Türkiye için son başvuru tarihi 30 Aralık 2014.

Yarışma gençlere dünyanın 25 ülkesinden rakipleriyle bir araya gelme, medyada yer alma ve para ödülü kazanma fırsatı sunuyor. Öğrencileri Washington DC’de yapılacak global finallerde 150 bin dolar değerinde ödül bekliyor.

Entrepreneurs Organization (EO), Türkiye ve küresel dünyadaki girişimcilik iklimine yönelik çalışmalarıyla, özellikle gençlerin bu alanı bir kariyer rotası olarak seçmesini amaçlıyor. Öğrenci girişimcilere yönelik düzenlenen ve dünya çapında bu alandaki en kapsamlı yarışma olma özelliğini taşıyan GSEA (Global Student Entrepreneur Award), EO’nun çalışmaları içerisinde en dikkat çekenlerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor.

Gençlerin Girişimciliğe Yönlendirilmesinde En Kapsamlı Yarışma: GSEA

1998’den beri organize edilen GSEA, öğrenim süresi içinde kendi işini kurmuş öğrencilere yönelik en kapsamlı uluslararası yarışma olma özelliğini taşıyor. Yarışmaya lise, üniversite ve lisansüstü seviyesinde öğrenim gören kişiler katılabiliyor.

Öğrencilik yaşamı süresince, inovatif, karlı, sosyal sorumluluk sahibi ve etik standartlara uygun şirketler kurarak onları işleten kişileri küresel anlamda görünür kılmak ve böylece daha çok öğrencinin girişimciliği bir kariyer rotası olarak benimsemesini sağlamak amacıyla düzenleniyor. GSEA, öğrenci girişimcileri global rakipleri ile bir araya getirerek, onlara erken evrede kendini geliştirme, medyada yer alma ve para ödülü kazanma imkanı sunuyor.

GSEA’nın Türkiye ayağına katılım için son başvuru tarihi yaklaşıyor.  30 Aralık 2014’e kadar alınacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirmede bir kişi ödül almaya hak kazanacak. Türkiye’de Ocak ayında ödül töreni düzenlenecek ve seçilen öğrenci çeşitli ödüllerin yanı sıra 2015’in Nisan ayında Washington DC’de gerçekleşecek global finallere katılma şansı yakalayacak. Global finallerde adaylar, 25 ülkeden gelen rakipleriyle yarışacak. Finallerde öğrencileri 150 bin dolar değerinde ödül bekliyor olacak.

Detaylı Bilgi için: www.gseaturkey.com websayfasını ziyaret ediniz !