×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

TÜBİTAK ile Fas Ulusal Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (CNRST) arasında imzalanan anlaşma kapsamında iki ülke araştırmacılarının ortak projelere destek verilecek.

Bu kapsamda TÜBİTAK ile Fas CNRST arasında Kasım 2013’de imzalanan bilimsel işbirliği anlaşması çerçevesinde ortak projeler desteklenecek. Temel ve Uygulamalı Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji ile Sosyal Bilimler alanlarında hazırlanacak ortak proje ile Türkiye’deki araştırmacılar TÜBİTAK’a, Fas’taki araştırmacılar ise CNRST’ye başvuracak. Başvuruları iki kuruluş bağımsız olarak değerlendirilecek. Her iki kuruluşun da onay verdiği projeler desteklenmeye hak kazanacak.

Türk ve Faslı araştırmacılar, ortak hazırlayacakları projelere destek almak için 27 Haziran 2014 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

TÜBİTAK’tan yıllık 120 bin TL’lik destek

Program kapsamında Türkiye’deki araştırmacılara talep etmeleri durumunda TÜBİTAK tarafından yıllık 120 bin TL’ye kadar araştırma desteği verilecek. Araştırmacıların karşılıklı yapacakları ziyaretlerin masraflarını ise TÜBİTAK ve CNRST karşılayacak.

Başvurular 27 Haziran’da Son Bulacak

İşbirliği kapsamında TÜBİTAK’a proje önermek isteyen araştırmacılar, başvurularını 2543 kodlu programın proje öneri formunu doldurarak gerekli diğer evraklarla birlikte TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’ne yapacak. Aynı şekilde Faslı proje ortakları ise Fas CNRST’ye başvuracak. Tek taraflı başvurular kabul edilmeyecek. Başvurular 27 Haziran 2014’te sona erecek. Hazırlanacak projelerin süresi 2 yılı aşmayacak. Projeler, bilim insanı ve bilgi değişimi yoluyla uygulanacak.

Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru dokümanları için tıklayınız.